Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach- Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria > Rok szkolny 2019/2020

Wakacje 2019 są już tylko wspomnieniem nastąpiło rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Uczniowie ponownie zasiedli w szkolnych ławkach.

W poniedziałek 2 września 2019 roku w Szkole Podstawowej nr2  im. Królowej Jadwigi  odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Uczniowie  pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny. Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w kościele. Następnie uczniowie udali się do szkoły, gdzie miał mieć miejsce uroczysty apel.

Na inauguracji nowego roku szkolnego obecni byli uczniowie klas II-VI. Gdy już wszyscy zajęli miejsce na sali gimnastycznej, rozpoczęto część oficjalną. Po komendzie Baczność! został wprowadzony sztandar szkoły, po czym zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy. Następnie głos zabrała dyrektor  
Stefania Jachnik, która powitała wszystkich serdecznie. Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

W końcu przyszedł czas na występ artystyczny, który ubarwiony był wesołymi piosenkami o tematyce wakacyjnej. Apel przygotował pan J. Drobek ze swoją klasą 5c.

Opr. A.Stróżniak


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego