Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach- Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Poza lekcjami

DYŻUR PEDAGOGA SZKOLNEGO:

Poniedziałek  8.30 – 14.00
Wtorek  
8.50 – 13.00
Środa  1
2.00 - 17.00
Czwartek  
9.00 - 12.30
Piątek  8.
00 - 11.00SKRZYNKA  ZAUFANIA


Drogi Uczniu!


Jeśli coś Cię martwi, masz jakiś problem lub byłeś świadkiem agresji, przemocy w szkole, możesz anonimowo się tym podzielić. Oto skrzynka, do której możesz wrzucić list z opisem niepokojącego Cię problemu. Dzięki tej skrzynce masz możliwość skorzystać z pomocy w innej formie niż bezpośrednie powiedzenie o swoim problemie osobie dorosłej. Chcemy Ci pomóc jak najlepiej rozwiązać problemy, które napotykasz    jeśli więc z jakiś powodów wstydzisz się lub krępujesz powiedzieć bezpośrednio o tym co Cię trapi, martwi, czy powoduje, że źle się czujesz w szkole, to napisz nam o tym.

Skrzynka - to kolejna szansa na to, byś w naszej  szkole czuł się bezpiecznie, aby atmosfera tu panująca służyła nauce i prawidłowemu rozwojowi każdego ucznia.

INSTRUKCJA:

1.Opisz swój problem najdokładniej jak potrafisz (masz możliwość podzielenia się informacjami o problemach swoich, swojej klasy czy też swoich rówieśników).

2.Jeśli chcesz możesz się podpisać imieniem i nazwiskiem, zapewnimy Ci wtedy anonimowość. Jeśli z jakiś powodów nie chcesz podawać nazwiska,  nie musisz. Napisz wtedy swoje imię i klasę lub tylko klasę. To ważne!Tylko wtedy będziemy mogli jak najlepiej Ci pomóc.

3.Skrzynka Zaufania jest otwierana przez jedną osobę w szkole, jest nią pani wicedyrektor Zofia Jakończa. Jedna osoba, jeden klucz, pełna anonimowość.

SKRZYNKA ZAUFANIA JEST ZAWIESZONA NA DRZWIACH OBOK SEKRETARIATU


-----------------------------------


POMOC I WSPARCIEMiejsca, w których można uzyskać wsparcie w razie problemów przemocy w rodzinie:

- Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 800 120 002
- Telefon przeciwprzemocowy dla kobiet Fundacji Feminoteka - 888 88 33 88
- Policyjny telefon zaufania do przeciwdziałania przemocy w rodzinie 800 120 226
- Policyjna linia specjalna "Zatrzymać przemoc" 800 120 148

Wszystkie oddziały CPK udzielają bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych przez telefon i Skype, można rejestrować się telefonicznie w poszczególnych oddziałach: https://cpk.org.pl/kontakt/

Mapa miejsc w Polsce, w których można otrzymać pomoc: https://bit.ly/2JKFalL

Twój parasol - aplikacja dla ofiar przemocy w rodzinie, udaje aplikację pogodową, po dwukrotnym kliknięciu w ikonę zachmurzenia pojawia się panel pomocy (dostępne dla systemów: Android i iOS). Więcej informacji: https://twojparasol.com/

Jeśli słyszysz lub podejrzewasz, że w Twoim sąsiedztwie ma miejsce przemoc – zadzwoń na policję: 112 lub na telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet: 600-07-07-17.

Jeśli wiesz, że w Twojej rodzinie lub u kogoś znajomego miała miejsce przemoc domowa – skontaktuj się z tą osobą, upewnij się, czy jest bezpieczna.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego