Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach- Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria > Rok szkolny 2019/2020

Konkurs „List do Taty"

W ubiegłym roku szkolnym Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego Inicjatywa Tato.Net ogłosiła piątą edycję konkursu „List do Taty”.
Podstawowym celem konkursu, organizowanego co dwa lata od 2011 r., jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata, która może mieć formę listu do ojca.

Organizatorami konkursu są senatorowie, którzy zadeklarowali przeprowadzenie go w swoich okręgach wyborczych. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.
Uczennica naszej szkoły
Nikola Gracjasz z klasy 6e została laureatką w naszym okręgu. 25 września odebrała swoją nagrodę, którą był wyjazd (wraz z rodzicem) do Warszawy na uroczystą galę w Senacie (który również można było zwiedzić). Dodatkowo Nikola odwiedziła Centrum Nauki Kopernik i wybrała się na spacer ulicami Warszawy.

Historia Nikoli pokazuje, że warto brać udział w konkursach i próbować swoich sił! Gratulacje!

Agnieszka Łukaszek 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego