Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach- Dziedzicach

Menu główne:

NAGRODY W LITERACKIM KONKURSIE POWIATOWYM „CZŁOWIEK A ŚRODOWISKO”

Ogromnie miło nam poinformować, że dwie uczennice z naszej szkoły zdobyły wyróżnienia w Literackim Konkursie Powiatowym „Człowiek a środowisko” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Oliwia M. z klasy 4b (kategoria klas IV-VI) i Maja D. z klasy 7e (kategoria klas VII-VIII) zgłoszone przez p. Agnieszkę Łukaszek zostały docenione w tegorocznych zmaganiach.

Celami konkursu są:
- rozbudzanie świadomości ekologicznej -   życia w czystym środowisku naturalnym;
- popularyzacja działalności edukacyjnej nakierowanej na czyste środowisko;
- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży emocjonalnego stosunku do właściwych zachowań w środowisku, w którym mieszkają;
- inspirowanie młodzieży do twórczości plastycznej i literackiej.

źródło:https://powiat.bielsko.pl/aktualnosc460powiatowy_konkurs_ekologiczny_czlowiek.html

Nasze uczennice postanowiły zmierzyć się z kategorią literacką, decydując się na napisanie wiersza i opowiadania. Za swoje osiągnięcia otrzymały pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!