Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach- Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria > Rok szkolny 2019/2020

V EDYCJA OGÓLONOPOLSKIEGO KONKYRSU LITERACKIEGO „LIST DO  TATY” ZA NAMI…

We wrześniu 2019 roku został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs „List do Taty” zorganizowany przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, senatorów wraz ze swoimi biurami senatorskimi oraz Zespół Tato.Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego. Jak sam tytuł konkursu wskazuje, jego celem było napisanie niezwykłego listu listu do Taty. Zadanie należało wykonać do końca czerwca 2019 roku.
        Uczniowie z naszej szkoły reprezentowali okręg senatora Andrzeja Kamińskiego obejmujący powiat bielski, pszczyński i miasto na prawie powiatu: Bielsko - Biała. Uczniowie opisywali swoje relacje z ojcem, ojczymem lub ojcem zastępczym. Wszystkie prace były szczere, wzruszające i pełne emocji.
Laureatką konkursu z okręgu senatora Andrzeja Kamińskiego została uczennica naszej szkoły Nikola Gracjasz z klasy 6e i  otrzymała wyjątkową nagrodę. W dniu 23 września wyjechała do Warszawy. Tam w gmachu Senatu wzięła udział w  uroczystej Finałowej Gali Laureatów Konkursu „List do Taty”. Po części oficjalnej laureaci zwiedzali Parlament, a po uroczystym obiedzie udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie poznali tajniki nauki i obejrzeli w tamtejszym Planetarium film 3D o podbojach Kosmosu. Nikola, pełna niezapomnianych  wrażeń, wróciła do Czechowic
Dziedzic.
W dniu 4 pa ździernika  przybył do naszej szkoły senator Andrzej Kamiński wraz z dyrektorem Biura Senatorskiego Pawłem Korzondkowskim, aby spotkać się z wyróżnionymi uczestnikami konkursu. Senator, w obecności pani dyrektor Stefanii Jachnik , serdecznie podziękował uczestnikom za udział, jeszcze raz pogratulował opiekunce, zwyciężczyni i wszystkim wręczył pamiątkowe dyplomy. Na spotkaniu obecna była Pani Redaktor Gazety Czechowickiej, która opisała całe wydarzenie na łamach lokalnego pisma.

Agnieszka Łukaszek 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego