Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach- Dziedzicach

Menu główne:

Galeria > Rok szkolny 2020/2021

MIEJSKIE KONKURSY HISTORYCZNE

W dniach 10 i 11 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich konkursach historycznych organizowanych pod patronatem Burmistrza Czechowic
Dziedzic.

W konkursie „Bitwy i broń II wojny światowej” ogromną wiedzą historyczną wykazał się
Filip Dobucki, który zdobył 1. miejsce. Z kolei w konkursie „Historia plastikiem pisana” udział wzięli uczniowie z klas V-VII. Młodzi modelarze zaprezentowali własnoręcznie wykonane prace przedstawiające miniatury sprzętu wojskowego z okresu II wojny światowej.

Oto wyniki:

Tymoteusz Kózka 1. miejsce w kategorii: wojska lądowe,
Wiktoria Folwarczny 1. miejsce w kategorii: wojska lotnicze,
Wiktor Pasierbek 2. miejsce w kategorii: wojska lotnicze.

Ponadto wyróżnienia zdobyli: Weronika Moglia, Rafał Gabryś, Oskar Duraj, Maksymilian Fita, Karol Swatowski, Izabela Mrugała i Martyna Pietruszka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy, a także nagrody rzeczowe przygotowane przez Organizatora.

Stefania Jachnik
Bożena Łukaszek