Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach- Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

DAR SERCA DLA SERCA


 Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi podejmuje wiele działań charytatywnych wspierając nie tylko środowisko lokalne, ale także ogólnopolskie instytucje. Jednym z założeń na rok szkolny 2019/2020 było pozyskanie środków na zakup defibrylatora AED. Nikt nie przypuszczał, że w ekspresowym tempie uda się zebrać całą kwotę. Kiermasz ciast, licytacja fantów podczas świątecznego koncertu, pozyskanie hojnych sponsorów przybliżało organizatorów akcji do osiągnięcia celu.

To dzięki tym osobom i firmom udało się spełnić marzenie:

- ZF STEERING SYSTEMS POLAND SP. Z O.O.
- Krzysztof Gazda i Beata Piesiur
zbiórka w ramach Pierwszej Gwiazdki w Czechowicach-Dziedzicach,
- Rodziny naszych uczniów,
- Nauczyciele i Pracownicy naszej Szkoły,
- Dyrekcja Teatru Polskiego w Bielsku-Białej,
- Palarnia Kawy Proper,
- Zarząd Drukarni Dimograf,
- Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Silesia,
- Zarząd Czechowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Z całego serca dziękujemy za pomoc, wparcie i ofiarność. Z zebranych pieniędzy zakupiliśmy profesjonalny defibrylator AED, który został zamontowany w szkole, a także zestaw do ćwiczeń
defibrylator pokazowy i fantomy, rękawiczki i maseczki jednorazowe.

Dzięki pomocy Pana Dawida Konopki udało się sprawnie zamówić i zakupić kompletny sprzęt. Dziękujemy! Kolejnym celem naszej akcji jest przeszkolenie wszystkich uczniów, aby w razie zagrożenia potrafili udzielić pomocy.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach to pierwsza placówka oświatowa w naszej gminie, której udało się zakupić defibrylator AED. Ten specjalistyczny sprzęt będzie pozostawał zawsze w gotowości, gdyby zaszła konieczność użycia go w celu ratowania życia.

Agnieszka Łukaszek
Sylwia Zagata 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego