Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach- Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

O szkole

Baza dydaktyczna Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach


Baza szkoły spełni wszystkie wymogi nowoczesnej szkoły. Większość klas jest wyposażona w nowe, ergonomiczne sprzęty uczniowskie i rzutniki multimedialne. Sale lekcyjne są przestronne, estetyczne i spełniają wymogi bhp. Od września 2018 roku pracownie na III piętrze są wyposażone w klimatyzację. Uczniowie i nauczyciele mogą korzystać ze sprzętu komputerowego, urządzeń powielających, sprzętu audio – telewizyjnego oraz różnorodnych pomocy dydaktycznych.

Pracownia komputerowa, biblioteka, wszystkie sale lekcyjne oraz zaplecze administracyjne posiadają bezpośrednie podłączenie do sieci internetowej.

Pracownia komputerowa w nowym budynku szkoły została wyposażona w nowy sprzęt we wrześniu 2016, a w starym budynku będzie wymieniona w czasie roku szkolnego 2018/2019.
Od roku 2008 wykorzystujemy w pracy dydaktycznej tablicę interaktywną z laptopem oraz rzutnikiem multimedialnym. W roku szkolnym 2017/2018 szkoła brała udział w projekcie „Aktywna tablica” i została doposażona w 3 nowe tablice interaktywne wraz z niezbędnym osprzętem.

W roku 2011 otwarty został plac zabaw, który wybudowano w ramach programu „ Radosna szkoła”.
Obiekty szkoły są podłączone do systemu alarmowego, sprzęt oraz pomieszczenia są odpowiednio zabezpieczone. Posiadamy system monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego.

Szkoła posiada rozbudowany system obiektów sportowych zewnętrznych:
-   stadion lekkoatletyczny z bieżnią, boiskiem trawiastym i skocznią w dal,
-   boisko wielofunkcyjne pokryte sztuczną trawą,
-   kort tenisowy.

W latach 2010 – 2011 cały obiekt szkolny został wyremontowany, odpowiednio zabezpieczony w zakresie ochrony przeciw pożarowej. Wybudowano nową salę gimnastyczną oraz dobudowano trzecie piętro (adaptacja strychu). Szkoła jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w powiecie bielskim.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego