Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach- Dziedzicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Galeria > Rok szkolny 2019/2020

Andrzejkowy zawrót głowy :)

Dnia 26.11.2019r. na świetlicy w ,,starej szkole” pod opieką wychowawcy świetlicy  Agnieszki Kuźmy oraz nauczycielaDaniela Cieśli odbyła się impreza andrzejkowa.

Jak mówi tradycja nie mogło zabraknąć andrzejowych wróżb oraz atrakcji dla dzieci. Dzięki wróżbie z butów dzieci dowidziały się kto najszybciej wyjdzie za mąż. Przebite serce wskazywało imię męża lub żony w najbliższej przyszłości :) Dzieci rysowały swoje marzenia na kartkach, które zostały wrzucone do miski z wodą. Kartki z marzeniami, które najszybciej wypłynęły zostaną spełnione.

Kolejna wróżba polegała na zamoczeniu słomek w misce z wodą przez chłopców i dziewczynki. Dzieci, którym słomki się złączyły w przyszłości będą parą :) Następna wróżba związana była z losowaniem przedmiotów (kluczyk, autko,cukier,pierścionek), które umieszczone były pod kubkami. Wylosowany przedmiot zawsze coś oznaczał np.
cukier, słodkie i wesołe życie, -kluczyk, piękny dom itd. Wielką radość sprawił dzieciom rzut monetą do miski oraz losowanie zawodów, które będą wykonywać w przyszłości.

Zakończeniem andrzejek był taniec przy muzyce z balonami oraz słodki poczęstunek przygotowany przez prowadzących nauczycieli.

Agnieszka Kuźma
Daniel Cieśla


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego